Czy kocyk może zastąpić ubiór malucha?

Młodzi rodzice popełniają naprawdę masę błędów podczas opiekowania się swoimi szkrabami. Nie mają jednak w takiej opiece dużego doświadczenia, tym bardziej, jeśli dziecko jest ich pierwszym, małym potomkiem. Teoretycznie starają się czytać o tym, jak powinni je wychowywać, ale ostatecznie i tak wiele rzeczy robią nieprawidłowo, na czym cierpi nieświadome niczego dziecko. Często nawet ci młodociani i świeżo upieczeni rodzice traktują minky kocyk jak zwykłą odzież, a jest to oczywiście spory błąd, którego nie należy nigdy popełniać. Teoretycznie istnieją wśród kocyków takie artykuły, które wyróżniają się swoją grubą strukturą, więc niektórzy myślą, że zastąpią one dzieciom zwykłe ubranka. Tworzy się te kocyki z grubszych tkanin, jednak w większości przypadków nie mają one dodatkowego ocieplenia, zatem choć są grube, nie grzeją jakoś fantastycznie. Z takich można korzystać przez wszystkie pory roku, a także otulać nimi dzieci w domu czy mieszkaniu. Jeśli natomiast na zewnątrz panuje chłodniejsza atmosfera, pada śnieg lub deszcz, a temperatura powietrza spadła poniżej zera, sam minky kocyk z pewnością nie wystarczy do tego, by zagwarantować dziecku idealne, ciepłe warunki w jego wózeczku bądź spacerówce. Trzeba bowiem najpierw ubrać malucha „na cebulkę”, a dopiero potem ewentualnie przykryć go takim kocykiem, który dodatkowo je ociepli, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Przygotowanie dziecka do zimowego spaceru

W pierwszej kolejności należy ubrać dziecku wygodną bieliznę. Powinna być ona dodatkowo ocieplana, by mogła przylegać do skóry i ściśle ją otulać, nie pozwalając wiatrowi na dostanie się do jej zakamarków. Idealne dla dzieci są też miękkie śpioszki, które czasem firmy wykonują z bardzo grubych, wręcz puchowych materiałów. Dodatkami do takiego zimowego stroju muszą być ciepłe skarpetki, rękawiczki oraz mała czapka.

Sam minky kocyk https://www.tinystar.pl/pl/c/KOCYKI-MINKY/84 też warto zabrać na spacer, bo jeśli dziecku zrobi się nagle zbyt zimno, będzie można je dodatkowo czymś okryć. Dzięki temu każdy spacer będzie dla niego przyjemny.