Iniekcja ciśnieniowa a inne metody

Zastanawiasz się, dlatego ściany w Twoim domu są zawilgnięte? Zastanawiasz się, dlaczego w Twojej piwnicy panuje wilgoć? Martwisz się, ponieważ twoja piwnica jest wciąż zalewana i nie wiesz co zrobić? Odpowiedzialne za to wszystko jest nieodpowiednie zabezpieczenie fundamentów przed wodą. Jeżeli nie było ono wykonane, albo zostało wykonane w sposób nieprawidłowy, może okazać się, że problemy będą się nasilały i trzeba im bardzo szybko zapobiec.
W sytuacji, kiedy poziom wód gruntowych jest wysoki, a przeważającą część gleby stanowi glina, która wiadomo jest słabo przepuszczalnym materiałem, kłopoty tego typu mogą występować często. Należy pamiętać o tym, że jednym z najlepszych sposobów na poprawę kondycji murów oraz na ich zabezpieczenie, jest iniekcja ciśnieniowa, choć oczywiście można wymienić również inne iniekcje. Innymi rodzajami iniekcji są np. iniekcja kurtynowa oraz strukturalna. Są one wykorzystywane przede wszystkim do bezwykopowego odtwarzania izolacji poziomych oraz pionowych, a także do strukturalnego wzmacniania konstrukcji. Popularną iniekcją jest również iniekcja grawitacyjna, która wypełnia puste przestrzenie. Jednak, jej wadą jest to, że nie może być wykorzystywana na mokrych murach, ani też wtedy, gdy mury są grube.

iniekcja ciśnieniowawydaje się być najbardziej popularną metodą, która może być wykorzystywana nawet w najtrudniejszych warunkach. Jedynym jej minusem jest wyłącznie cena. Jej wykonanie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, a taki posiadają wyłącznie dobre firmy, dlatego koszty są największe. Jednak skuteczność tej metody również jest bardzo duża. Można stosować ją wtedy, gdy mury są mokre, jednak czasem, gdy są one bardzo zawilgocone, można spróbować je trochę osuszyć. Podczas wykonywania należy pamiętać, że nie wolno zbyt gwałtownie wykonywać iniekcji preparatów. Trzeba to robić powoli i dokładnie, czasami należy chwile odczekać i uzupełnić ilość preparatu. Jest to metoda skuteczna, której wyniki są naprawdę bardzo zaskakujące.