Wody gruntowe- fundament

Problemy z wodą, która jest cały czas pod fundamentem ma wiele osób. Nie można tego bagatelizować, bo to może się bardzo źle skończyć. Budynek cały czas będzie miał problem z wodą to znaczy, że woda będzie stała w piwnicy i ściany będą cały czas mokre. Tylko drenaż jest wstanie nam w takiej sytuacji pomóc i warto się nad tym rozwiązaniem zastanowić. Nawet, jeśli nasz dom już stoi, a my dopiero teraz widzimy, że woda nam się mocno zbiera i że nie wiemy jak mamy sobie z tym poradzić to drenaż nam się przyda. Najczęściej w takiej sytuacji stosuje się drenaż opaskowy, ale, na czym to polega? Drenaż to nic innego jak zakopanie na odpowiedniej głębokości specjalnych rur, które maja otwory. Do tych otworów spływa woda i dzięki temu może być odprowadzana dalej poza działkę. Jeśli ktoś zastanawia się, na jaką odległość powinny być te rury prowadzone od naszego fundamentu to zakłada się minimum dwadzieścia metrów. To wcale nie jest taka duża odległość jak nam może się wydawać.

Kto wykona drenaż?

Można to zrobić samodzielnie, ale można również polegać na doświadczeniu firmy, która coś podobnego wcześniej robiła. Każdy ze sposobów na pozbycie się niechcianej wody z piwnicy jest dobry. Trzeba działać szybko, bo im dłużej woda stoi tym bardziej trzeba będzie się martwić o cały dom. Wilgoć postępuje bardzo szybko i trzeba będzie sobie z tym szybko poradzić. Tylko wtedy szanse na to, że nasz dom wreszcie będzie suchy będą większe.

Oczywiście pod warunkiem, że drenaż będzie wykonany w sposób profesjonał i z zachowaniem wszystkich zasad. Jeśli nie to niestety, ale narobimy się tylko i efektów nie będzie. Na tym przykładzie widać, że obniżenie wód gruntowych wcale nie jest takie trudne. Najlepiej będzie to robić od razu, kiedy fundament dopiero ma powstać. Na niektórych działkach woda gruntowa potrafi być na wysokości pół metra, a zatem jest to spore zagrożenie. Nawet, jeśli nie mamy piwnicy to i tak woda będzie przedostawała się do domu. Nie można sobie na to pozwolić i trzeba walczyć z silami natury.