Wymiana walut w turystyce

Gdy decydujemy się na zagraniczny wyjazd, wybieramy kraj do którego chcemy jechać. Najczęściej interesują nas plaże, zabytki, hotele, wyżywienie, przelot i dojazd na lotnisko, z którego będziemy mieli odlot na nasze wymarzone wakacje. Rzadko kiedy interesujemy się walutą urzędową oraz walutą jaką „wypada” mieć w danym kraju. W biurze podróży powiedzą nam – weźcie Państwo 200 euro i 200 dolarów. Ok. Bierzemy ze sobą i nosimy przy sobie, lub chowamy gdzieś w pokoju hotelowym. Tylko po co? I tutaj wychodzi nam naprzeciw internetowa wymiana walut – kantor elektroniczny. Dla turystów to najwygodniejszy sposób wymiany waluty. Wyobraźmy sobie, że będąc na miejscu, w egzotycznym kraju, zachce się nam kupić coś droższego, coś, czego wartość przekracza nasze kieszonkowe, które ze sobą zabraliśmy. I wtedy zaczyna się nerwowe poszukiwanie bankomatu. Gdy kraj jest zorientowany na turystykę, bankomat znajdziemy raczej łatwo. Ale na naszym koncie mamy przecież naszą, krajową walutę. I tutaj pojawia się problem. Niektóre bankomaty nie uznają takich środków na koncie. Niektóre, owszem przeliczą środki na urzędową walutę i wypłacą nam tamtejsze pieniądze. Ale zapłacimy za taką transakcję sporą prowizję. A po co mamy tracić prowizję w obcym bankomacie, kiedy możemy przed zaplanowaną wycieczką wymienić na naszym koncie nasze złotówki na inną walutę? Taniej, szybciej i wygodniej. Ale to nie wszystko. Internetowa wymiana walut – kantor elektroniczny może nam posłużyć do wymiany waluty spontanicznie, za pomocą aplikacji telefonicznej. Nie musimy niczego planować, zabierać, nosić. Wymieniamy walutę za pomocą naszego telefonu, idziemy do bankomatu i wypłacamy już wymienioną walutę.

Wymiana waluty po powrocie do kraju

Oczywiście może się tak zdarzyć, że wymienimy za dużo waluty. Po powrocie na koncie będziemy mieli dajmy na to 1000 Lirów, które musimy zamienić na złotówki. Nic trudnego.

internetowa wymiana walut – kantor wirtualny działa w dwie strony i na dokładnie takiej samej zasadzie. Zlecamy wymianę i po chwili ją otrzymujemy. Podczas autoryzacji pobierana jest prowizja i to wszystko.